Żylaki – jak się przed nimi chronić?

Szpecą nasze nogi, stając się nie tylko przyczyną bólu, ale i wielu kompleksów. Żylaki to częsta przypadłość, która może poważnie utrudnić życie każdemu z nas. Co warto wiedzieć na ich temat?

W jaki sposób można się przed nimi chronić?

Podstawa to ruch. Unikajmy zarówno zbyt długiego siedzenia z opuszczonymi nogami oraz stania w tej samej pozycji przez dłuższy czas. W celach profilaktycznych warto każdego dnia spędzać trochę czasu na siedzeniu lub leżeniu w takiej pozycji, aby nogi znalazły się powyżej poziomu serca. Dzięki temu można uporać się z obrzękami i poprawić przepływ krwi. Profilaktyka żylaków uwzględnia też regularną aktywność fizyczną, a przede wszystkim spacery. Dzięki nim można poprawić krążenie krwi i sprawić, że żylaki przestaną być aż tak wielkim zagrożeniem. Błędem, który popełnia wielu z nas, a który przekłada się na problemy z żylakami, jest zakładanie nogi na nogę.

Inne rady

Osoby, które mają skłonności do żylaków, powinny też zrezygnować ze zbyt gorących kąpieli oraz znoszenia zbyt obcisłej odzieży. W przypadku kobiet nie zaleca się też noszenia butów na wysokim obcasie, gdyż i to może się przełożyć na problemy z żyłami oraz z przepływem krwi. Profilaktyka żylaków sporo uwagi poświęca też zdrowej diecie oraz trosce o utrzymanie prawidłowej masy ciała. Pomagają w tym lekkie potrawy, w których pojawia się sporo produktów będących dobrym źródłem błonnika. Co jeszcze można zrobić? W porę zacząć sięgać po takie leki na żylaki, jak maści z wyciągiem z kasztanowca. Są one zalecane już przy pierwszych objawach żylaków, takich jak obrzęki, uczucie ciężkich nóg czy ich mrowienie.

Redakcja lashvolution.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *