Wpadki makijażowe – jak ich uniknąć?

Każda kobieta chce wyglądać młodo i atrakcyjnie. Pomóc jej w tym niełatwym przedsięwzięciu może dobrze wykonany makijaż. Jednak, by był on perfekcyjny, należy go wykonywać wedle ściśle określonych zasad.

Jakie wpadki makijażowe zazwyczaj przydarzają się paniom?

Do najczęstszym makijażowych wpadek popełnianych przez panie można z pewnością zaliczyć aplikację zbyt dużej liczby kosmetyków. To sprawia, że twarz nie wygląda zdrowo i promiennie, a przypomina raczej maskę, gdyż widać na niej nie tylko zmarszczki i zmęczenie, ale dodatkowo ogrom pudru i niewspółgrającą ze sobą absolutnie gamę przeróżnych kolorów. Co istotnie nie są one w ogóle związane z naturalnym typem urody.

Kobietom zwłaszcza tym mniej doświadczonym zdarza się przesadzić z ilością tuszu do rzęs, co z reguły sprawia, że spojrzenie absolutnie nie zyskuje znamion absolutnie znamion zmysłowości i zalotności, a wygląda raczej na ociężałe, zmęczone i w ogóle pozbawione ikry. Wśród grzechów makijażowych warto również nadmienić zbyt ciemną konturówkę do ust, które nie pasuje do koloru szminki. Poza tym zdarza im się za bardzo obrysowywać kontur warg, co w konsekwencji znacznie je szpeci, zamiast dodać im seksapilu.

Jakie czynniki są jeszcze odpowiedzialne za wpadki makijażowe?

Pierwszy to oczywiście brak doświadczenia w robieniu make- upu. Zwłaszcza młodym dziewczynom wydaje się, mylnie zresztą, że w jego wykonaniu nie może być nic skomplikowanego. Tymczasem tak nie jest, bo makijaż to sztuka, w której najbardziej liczą się detale. To one najwydatniej wpływają na efekt. Drugim czynnikiem odpowiedzialnym w głównej mierze za większość makijażowych wpadek jest pośpiech.

Paniom wydaje się, że byle jaki makijaż wykonany między śniadaniem a drogą do pracy jest lepszy niż kompletny jego brak. Tymczasem, gdy nie przykłada się należycie do zrobienia make- upu efekt może być fatalny i absolutnie nie ma nic wspólnego z zamierzonym.

Trzecim źródłem wpadek makijażowych są niewłaściwe kosmetyki, kupione w przypadkowym miejscu. Nie prawdą jest, iż jakość i skład kosmetyków nie ma znaczenie. Jest wręcz odwrotnie. Nawet największy wrodzony talent do robienia makijażu nie pomoże, gdy bierze się do niego produkty o niskiej i wątpliwej jakości.

Wpadki makijażowe- jak się ich ustrzec?

Po pierwsze należy dopasowywać kosmetyki do karnacji. Po drugie należy rozbić proces nakładania make- upu na etapy i wykonywać je z należytą precyzją i starannością. I tak malując brwi, nie należy przesadzać z kolorem pomady oraz z pogrubianiem włosków. Taka wpadka może prowadzić do tego, że twarz nabierze groźnego i srogiego wyglądu.

A odstraszenie ewentualnych adoratorów to ostatnie, czego życzyłaby sobie każda kobieta. Dlatego też znacznie korzystniejszym wyjściem jest sięgnięcie po miękką kredkę, cień lub żel stylizujący. Można przy ich pomocy subtelnie podkreślić brwi, a co równie ważne nadać im regularny kształt. Czasem przeczesanie grzebyczkiem łuków brwiowych daje lepszy efekt niż najlepsza pomadka.

Co jeszcze jest istotne w tajnikach makijażu?

By uniknąć wpadek makijażowych w postaci cieni pod oczami, warto sięgnąć po dobry korektor. Przy czym musi on mieć silne działanie rozświetlające i maskujące. Dzięki temu odciągnie on skutecznie uwagę od drobnych krost, wyprysków i obrzęków pod oczami. Gdy korektor pod oczy będzie źle dobrany, oczy wcale nie będą wyglądać na wypoczęte i odświeżone. Nabiorą raczej zmęczonego, smutnego wyrazu.

Co do cieni do powiek to należy trzymać się jednej prostej zasady. Otóż ich nakładanie należy rozpocząć od nakładania jasnego pigmentu na całej powiece, następnie można sięgnąć dopiero po ten ciemniejszy, który podkreśla się kąciki oczu oraz górną linię rzęs. Trzeba jedynie pamiętać, by cienie do powiek dobrze rozprowadzić i dokładnie rozetrzeć, bo to najmocniej rzutuje na efekt finalny. Jeśli chodzi o usta- to tutaj trzeba pamiętać o tym, by dobrać odpowiedni kolor pomadki i szminki. Najlepiej, żeby obie były w podobnym, stonowanym kolorze, bo wtedy jest mniejsze ryzyko, że usta będą wyglądały nienaturalnie, wręcz odpychająco.

Redakcja lashvolution.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.