Pomysły na prezent dla przyjaciółki

Zbliżają się urodziny twojej najlepszej przyjaciółki! To wielkie święto, które koniecznie trzeba uczcić wspólnie spędzonym czasem i wspaniałym prezentem. Zawsze przed urodzinami a zwłaszcza bliskich osób można wpaść w panikę – co kupić przyjaciółce na urodziny? Przecież jest tyle możliwości, jak wybrać to co najlepsze?
Jednak prawda jest taka, że nie ma sensu panikować. W końcu bliska przyjaźń to również wyrozumiałość i zwyczajna radość z przebywania razem – prezenty są drugorzędne. Co oczywiście nie oznacza, że nie warto się postarać.

Wybór prezentu

Co kupić przyjaciółce na urodziny? Najprostszym sposobem jest szczere zapytanie swojej przyjaciółki czy może ma jakieś specjalne życzenie. Może jest coś o czym od dawna myśli że chciałaby sobie kupić ale nie może się za to zabrać? Urodziny to wspaniała okazja, by spełnić takie marzenia. Czasem fajnym rozwiązanie są też wishlisty – istnieją takie strony internetowe, serwisy, gdzie można wypisywać swoje wishlisty, co chce się kupić lub dostać. Można je rozsyłać znajomym, którzy mają wtedy gotową listę potencjalnych pomysłów na prezent urodzinowy. Może twoja przyjaciółka też ma taką wishlistę? Warto o to podpytać. Wtedy problem tego co kupić przyjaciółce na urodziny zostaje rozwiązany.
Ale może akurat twoja przyjaciółka lubi niespodzianki, albo po prostu nie ma żadnych specjalnych życzeń, jak przystało na skromną osobę? Wtedy musisz troszkę bardziej się wysilić. Oczywiście można założyć, że znasz swoją przyjaciółkę. Przypomnij sobie wasze ostatnie rozmowy. Czy ma jakieś nowe zainteresowanie, fascynację? Co ostatnio jest dla niej ważne, czym żyje? Może wspominała ci w luźnej rozmowie o jakichś planach na przyszłość? Kupno czegoś związanego z waszymi ostatnimi rozmowami o życiu to też fajna sprawa – pokażesz swojej przyjaciółce, że jej słuchasz i nie jest ci obojętne to, czym aktualnie żyje, co w danym momencie jest dla niej ważne.

Prosty prezent

Najbardziej neutralnym prezentem jeżeli nawet na to nie możesz wpaść, jest bon do wykorzystania w wybranym sklepie. Ktoś mógłby powiedzieć, że to nie jest dobry pomysł, bo prezent taki jest zbyt ogólny i neutralny – ale dlaczego nie kupić przykładowo bonu do drogerii jeśli wiesz, że twoja przyjaciółka jest wielką fanką dobrych kosmetyków i taki bon wykorzysta na to, co lubi najbardziej, nie martwiąc się wydawaniem własnych pieniędzy? To samo w przypadku mola książkowego, bon na zakupy w księgarni będzie nie lada gratką. Bon do wykorzystania w sklepie na coś, co leży w jej zainteresowaniach na pewno będzie świetnym i docenionym przez twoją przyjaciółkę pomysłem.

Redakcja lashvolution.pl