Planowanie stylizacji

Odpowiednie dobieranie do siebie ubrań nie jest wcale trudne. Jednak warto przemyśleć całą garderobę w trakcie robienia zakupów. Dostosowanie do siebie poszczególnych elementów może wiele ułatwić. Szczególnie jeśli zależy nam na uzyskaniu dużych możliwości.

Kolorystyka i akcenty

Podstawą jest określenie ogólnej kolorystyki, która będzie dominowała w szafie. Nie może być przypadkowa. Najbezpieczniejszą opcją jest bazowanie na uniwersalnych i stonowanych kolorach. Dobrze w tej roli sprawdza się biel, czerń i szarość. Do tak przygotowanych ubrań bez problemu można dobrać kilka bardziej wyrazistych akcentów. Nie muszą być jednak duże. Warto wykorzystywać tu dodatki. Ogromnym plusem jest również wyeksponowanie jednego z elementów stylizacji, który jest bardziej kolorowy. Dzięki temu w pełni wykorzystuje się potencjał posiadanych ubrań i można znacznie lepiej podkreślić ich charakter. Samo zmienienie koszuli może sprawić, że strój będzie wyglądał całkowicie inaczej. Warto wykorzystywać to w trakcie planowania codziennych zestawów. Znacznie ułatwia to komponowanie stylizacji i pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Już w trakcie zakupów należy przemyśleć konkretne połączenia. Jeśli chodzi o spodnie z lampasami stylizacje mogą być bardzo różnorodne. Można nadać im typowo codzienny charakter. Wystarczy dobrać wtedy nieco bardziej sportowe elementy. Koszulki i bluzy sprawdzą się wtedy doskonale. Jednak inną opcją jest stworzenie bardziej eleganckiego zestawu. W takim przypadku wystarczy sięgnąć po koszulę lub kobiecy sweter.

Odpowiednie dodatki

Wszystko zależy również od biżuterii. Nieco bardziej masywne i błyszczące kolczyki mogą stać się elementem kluczowym w danym stroju. Wystarczy stworzyć im odpowiednie tło, na którym będą mogły się wyróżnić. W ostatnim czasie na popularności zyskały również opaski. Mogą być bardzo wygodną i elegancką formą urozmaicenia stroju. Doskonale wyglądają w połączeniu z codziennymi stylizacjami, ale sprawdzą się także na większe wyjścia. Kluczowe jest jedynie dopasowanie ich do typu urody. Kolory nie mogą być tu przypadkowe, ponieważ opaska znajduje się w okolicy twarzy. W wyniku tego bardzo wpływa na wygląd. Wykorzystując odpowiednie barwy można zmniejszyć widoczność mankamentów i ewentualnego zmęczenia. Warto umiejętnie to wykorzystywać i dostosowywać również do ogólnej kolorystyki garderoby. Dzięki temu można zyskać dodatki, które będą pasować do większości rzeczy, a równocześnie wydobędą piękno. W każdej szafie powinny znaleźć się ponadczasowe ubrania i akcesoria, które nigdy nie wyjdą z mody.

Redakcja lashvolution.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.