Peeling skóry głowy – jakie daje efekty?

Słysząc o peelingu najczęściej myślimy o złuszczaniu naskórka na twarzy. Od pewnego czasu zaczęło się jednak mówić o peelingu skóry głowy. Czym jest ten mało popularny zabieg i jakie przynosi efekty?

Peeling głowy – co to jest?

Peeling skóry głowy to zabieg, który nadal nie jest powszechnie stosowany. A szkoda! Jest to zabieg, którego zadaniem jest oczyszczenie skóry głowy z pozostałości po kosmetykach. Szampony, odżywki, maseczki, żele oraz lakiery z czasem trzeba usunąć ze skóry głowy, by ją prawidłowo i dokładnie oczyścić.

Bardzo ważne jest również usunięcie martwego naskórka oraz regulacja pracy gruczołów łojowych. Peeling skóry głowy to zabieg, który pomoże pozbyć się zanieczyszczeń na głowie, ale jednocześnie poprawi krążenie krwi oraz będzie stymulował wzrost włosów.

Peeling do skóry głowy pomoże pozbyć się łupieżu, zapobiegnie wypadaniu włosów, dotleni cebulki, co wspomoże porost włosów. Po zabiegu można liczyć na to, że włosy będą odrastały gęste i zdrowe.

Kolejną zaletą peelingu skóry głowy jest regeneracja i naprawa bariery wodno – lipidowej skóry. Dzięki temu skóra będzie wygładzona, znikną podrażnienia, a kosmetyki, które będziemy stosować będą lepiej się wchłaniały.

Jak przeprowadzić peeling skóry głowy?

Przeprowadzenie zabiegu peelingu skóry głowy nie jest skomplikowane. Najpierw należy włosy starannie rozczesać co zapobiegnie ich nadmiernemu plątaniu się. Następnie spłukujemy włosy letnia wodą. Nakładamy szampon i delikatnie masujemy skórę. Wykonujemy ruchy okrężne, delikatnie i starannie. Bardzo ważne jest, by dotrzeć do każdego miejsca na głowie, nie omijając żadnych jej okolic.

Następnie dokładnie spłukujemy szampon ciepłą wodą. Na włosy nakładamy odżywkę, którą spłukujemy po kilku minutach. W tym momencie należy użyć chłodnej wody, która domknie łuski włosa.

Peeling skóry głowy trzeba robić raz na tydzień, gdy skóra jest sucha albo bardzo wrażliwa należy ograniczyć się do zabiegów przeprowadzanych nie częściej niż raz na 10 dni. Stosując peeling regularnie zauważymy efekty po dwóch – trzech miesiącach.

Peeling ze sklepu czy robiony samodzielnie?

Peelingi do skóry głowy to nadal rzadko używany kosmetyk, ale przy odrobinie wysiłku znajdziemy w sklepie kosmetyk, który będzie przeznaczony do rozwiązanie konkretnych problemów.

Kolejnym rozwiązaniem jest zrobienie peelingu samodzielnie, ale jak się do tego zabrać? Nie jest to skomplikowane zadanie. Wystarczy do szamponu dodać 1 – 2 łyżeczki cukru, najlepiej trzcinowego. Warto zwrócić uwagę, by kryształki cukru były jak największe. Trzeba również pamiętać, że cukier szybko się rozpuszcza, więc należy peeling wykonać od razu po wykonaniu kosmetyku. Kosmetyk odstawiony na dłuższy czas nie przyniesie oczekiwanych efektów. Przygotowanie kosmetyku zajmuje chwilę, a jego właściwości nawilżające są zaskakujące.

Bardzo wiele osób ma problem z przetłuszczającą się skórą głowy. Peeling na takie problemy należy zrobić na bazie glinki marokańskiej, która ma właściwości oczyszczające i odtłuszczające. Jednocześnie wspomaga leczenie łupieżu oraz dodaje włosom objętości. Do przygotowania peelingu będziemy potrzebowali 2 łyżek delikatnego szamponu, 2 łyżek cukru trzcinowego oraz 1 łyżkę glinki. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i peeling gotowy.

Kolejnym peelingiem do skóry głowy jest kosmetyk na bazie kawy. Jest to peeling oczyszczający, który robimy z 2 łyżek delikatnego szamponu oraz 3 łyżek mielonej kawy. Jest to peeling dosyć agresywny, więc nie należy go stosować zbyt często.

Stosując zabiegi złuszczające nie można zapomnieć o skórze głowy. Dzięki stosowaniu peelingu nasza skóra będzie dokładnie oczyszczona, zrelaksowana i uspokojona. Kosmetyki będą lepiej się wchłaniały, a włosy będą zdrowe, gęste i odbite od nasady.

Dzięki peelingowi do skóry głowy pozbędziemy się swędzenia, łupieżu oraz wyeliminujemy przetłuszczanie się skóry. Jak widać jest to zabieg, który nie wymaga wielu umiejętności ani czasu. Kosmetyki do peelingu nie są również kosztowne. Natomiast efekty, których możemy spodziewać się po krótkim czasie mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Redakcja lashvolution.pl