Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaką spacerówkę wybrać dla dziecka?

6 września 2020


W sytuacji, kiedy wyczekujemy narodzin pierwszego malucha, wybór wózka nie należy do najłatwiejszych zadań. Zaczynają się rodzić pytania – gondola czy wielofunkcyjny? Może być o wiele droższy, jednakże dziecko o wiele dłużej z niego skorzysta. Podczas zakupów powinno się zwrócić uwagę szczególnie na jego bezpieczeństwo, rodzaje kół, ich wielkość, a także ,,lekkość prowadzenia”, która ma ogromne znaczenie podczas codziennego użytkowania.

Jaką spacerówkę wybrać – wielofunkcyjną czy jednofunkcyjną?

Wózek jednofunkcyjny jest dość głęboki, posłuży dziecku do momentu, aż będzie siadało. W przypadku wózka wielofunkcyjnego można powiedzieć, że jest wielozadaniowy – można go zamontować na stelażu siedziska spacerowego (tak samo do fotelika w aucie), dzięki czemu posłuży nawet do trzech lat. Oprócz wygody i praktyczności ma niestety jeden minus – tego typu spacerówki są bardzo drogie. Mimo to, bardzo duża liczba rodziców mimo wszystko decyduje się na ten rodzaj wózka. Jest on zdecydowanie lepszym wyborem, ponieważ maluch bardzo szybko rośnie i po czasie będzie za mały na gondolę. W przypadku wózków jednofunkcyjnych sprawdzi się wtedy, kiedy żaden nie przypadł nam do gustu wózek wielofunkcyjny, bądź gdy ma się za mało miejsca.

Spacerówka trzykołowa czy czterokołowa?

Wózki trzykołowe kategoryzuje się na sportowe (swoje zastosowanie znajdują w joggingu czy podczas jazdy na rolkach) oraz do miasta. Zdecydowanym plusem jest to, że są bardzo lekkie i łatwiejsze do manewrowania. Jednakże do minusów można zaliczyć jego brak stabilności oraz trudność zachowania równowagi w przypadku kamienistej drogi. Koła duże są zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ dopasują się do każdej nawierzchni. Dodatkowo o wiele lepiej sprawdzą się do spacerów po dużej ilości śniegu. Małe koła ciężko radzą się z wieloma przeszkodami, przez to lepiej nadadzą się po równych chodnikach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Po pierwsze zmiana ustawień rączki. Idealnie sprawdzi się w miejscach, gdzie jest mało szans na manewry. Wystarczy tylko przełożyć rączkę i kierunek jazdy zmieniony! Dodatkowo pomaga to uchronić dziecko podczas silnego wiatru, intensywnych promieni słonecznych czy mocnego deszczu. Po drugie oparcie rozkładane do funkcji leżącej. Jest to dość istotna funkcja, dzięki temu dziecko może spać podobnie jak w przypadku gondoli. Jego kręgosłup także będzie wdzięczny bo nic nie będzie na niego uciskać. Oparcie musi być sztywne, aby maluchowi było wygodnie oraz żeby było uzupełnione miękką wyściółką. Po trzecie szerokość siedziska. Spacerówka przeważnie służy do trzeciego roku życia, dlatego warto wcześniej upewnić się, czy dziecko ma dużo miejsca, nawet wtedy kiedy będzie ubrane w gruby kombinezon podczas zimy. Po czwarte pasy bezpieczeństwa. Najbardziej bezpieczne są takie, co przechodzą przez krok oraz pachwiny malca. Dzięki temu nasze dziecko nie wypadnie z wózka podczas mocnych ruchów. Po piąte wygodne składanie. Spacerówki w zależności od tego, jaki mają rodzaj stelaża mogą być składane na płasko, bądź w postaci parasolki. Jest to dość znaczące w przypadku przewożenia go autem. Podczas kupna wózka należy dokładnie go sprawdzić, czy się nie zacina i czy jest łatwy w składaniu. Powinien także być lekki, aby mamy nie miały najmniejszego problemu podczas spacerów. Bardzo często do produkcji wózków wykorzystuje się aluminium, bo jest jednym z lżejszych materiałów. Popularne modele spacerówek ważą do 7–8 kg. Są także modele do 10 kg lub więcej. W przypadku wagi wózka powinno się też zwrócić uwagę na wagę dziecka. Cięższy wózek jest trudny do pchania, a sama waga może być kłopotliwa, jeżeli maluch jeszcze nie potrafi chodzić, a wózek razem ze śpiącym dzieckiem w środku niejednokrotnie trzeba wnosić lub znosić po schodach. Dodatkowo warto skupić się na zabezpieczeniach przed nagłym złożeniem w czasie spaceru. Warto także zwrócić uwagę na rozmiar budki. Kiedy widzimy, że słońce bardzo razi w oczy, musimy także ochronić naszego malucha przed gorącymi promieniami. W tym przypadku idealnie sprawdzi się budka duża bądź z wysuwanym daszkiem.

Redakcja lashvolution.pl

Nasi redaktorzy to zespół entuzjastów modowych, ekspertów urody i pasjonatów lifestyle'u, których celem jest dostarczanie inspirujących treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w dziedzinie mody, urody i stylu życia, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno ciekawe, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są na czasie, refleksyjnie analizują najnowsze trendy, porady dotyczące pielęgnacji, wskazówki dotyczące stylizacji oraz inspirujące historie związane z życiem codziennym. Jesteśmy tutaj, aby dostarczać artykuły, które pomogą naszym czytelnikom wyrazić siebie poprzez modę i urodę oraz prowadzić pełne życie zgodne z ich osobistymi preferencjami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

olejek CBD
Czy warto kupować polskie kapcie

Jesteś zainteresowany reklamą?