Jak zorganizować roczek dziecka?

Roczek dziecka to chyba dla wszystkich rodziców ważny moment w życiu. Jest to impreza, na której zwykle najbliższa rodzina świętuje pierwsze urodziny pociechy. Dla rodziców, którzy posiadają swoje pierwsze dziecko jest to nie lada wyzwanie. Zastanawiają się, jak zorganizować roczek, by wszystko wyszło idealnie. Warto trzymać się kilku zasad, które pozwolą zaplanować idealną imprezę dla maluszka.

Na co zwracać uwagę podczas organizacji roczku?

Jedną z podstawowych rzeczy do zaplanowania na początku to wybór miejsca imprezy. Część rodziców decyduje się urządzić przyjęcie w swoim domu, a pozostała część w lokalach. Wybór jest zależny od wielu czynników. Wiele zależy od liczby zaproszonych gości. Jeśli posiadamy dom prywatny, to często nie powinno być problemu z organizacją przyjęcia o siebie. W przypadku mieszkania w bloku, może pojawić się problem z zaproszeniem większej liczby gości, dlatego zazwyczaj takie imprezy stają się kameralne tylko dla najbliższej rodziny, a więc dla rodziców, chrzestnych oraz dziadków.

Organizacja przyjęcia w prywatnym domu wiąże się z większym komfortem. Nie jesteśmy uzależnieni od godziny, do której wynajęliśmy salę oraz nie ma problemu z położeniem do spania malucha. W domu można wykąpać malucha, nie czekając na pójście wszystkich gości.

Po ustaleniu listy gości oraz miejsca imprezy, należy zastanowić się nad menu. W przypadku wynajęcia lokalu ustalamy je z właścicielem i niczym się nie przejmujemy. Organizacja przyjęcia w domowym zaciszu zmusi nas do samodzielnego przygotowania potraw. Warto zatem zastanowić się, ile żywności będzie wymagało naszego przygotowania. Można śmiało zaangażować dodatkową pomoc, by praca była przyjemniejsza i można było pogodzić zajmowanie się dzieckiem z gotowaniem. Niewykluczone jest także zamówienie cateringu.

Jak to bywa w urodziny, a zwłaszcza te pierwsze, nie może zabraknąć tortu. Najwygodniej jest oczywiście kupić go, ale nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli posiada się fach w ręku do samodzielnego upieczenia tego słodkiego przysmaku.

Dopełnieniem całego przyjęcia mogą być liczne dekoracje. Można powiesić na ścianie napis z życzeniami dla dziecka czy napompować kilka balonów helem. Istnieje wiele różnych form dekoracji, więc warto wybrać się do odpowiedniego sklepu i samemu zdecydować, co będzie najlepsze.

Roczek, czyli przyjęcie dla dziecka

Nie należy zapominać, że przyjęcie z okazji roczku dziecka jest organizowane przede wszystkim dla niego. Mimo że nic nie będzie pamiętał z tego dnia, to powinno zapewnić mu się jak największą wygodę. Powinno się przygotować imprezę tak, by dziecko miało zapewniony jak najmniejszy stres, co wpłynie na zniwelowanie jego marudzenia.

Kwestia miejsca organizacji przyjęcia była już wspomniana. Liczbą posiadanych zalet przeważa dom prywatny, ponieważ dziecko w każdej chwili może okazać oznaki zmęczenia, więc swobodnie będzie można go wykąpać i utulić do snu.

Planując roczek warto też przemyśleć godzinę rozpoczęcia przyjęcia. Trzeba mieć na uwadze pory snu naszej pociechy. Dobrze jest zaplanować tak imprezę, by maluszek jak najdłużej był czynnym uczestnikiem przyjęcia. Jest to jego święto i każdy zaproszony gość przychodzi właśnie do niego.

Maluszkowi wszyscy goście będą przynosić jakieś prezenty. Często są to podstawowe ubranka, więc zdarza się, że po takich przyjęciach powstaje nadmiar pewnych rzeczy. W obecnych czasach rodzice nie mają powodu do wstydu, by zaproponować swój własny pomysł na prezent.

Zwykle na tego typu imprezę przychodzą najbliższe osoby, czyli dziadkowie oraz chrzestni. Są to ludzie, który żyją często bardzo blisko z rodzicami dzieciątka. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby rodzicie dziecka powiedzieli, czego potrzebują dla dziecka lub na co aktualnie odkładają pieniądze. Część gości może w efekcie złożyć się wspólnie na dany prezent dla dziecka, który finansowo odciąży rodziców. Zdarza się, że zaproszeni sami pytają wcześniej, czego aktualnie potrzebuje dziecko i wtedy kupują zgodnie z życzeniem rodziców. Są to często brakujące ubranka, pampersy lub jakieś konkretne zabawki.

Redakcja lashvolution.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.