Jak ubrać się na chrzciny?

Chrzest święty dziecka to niezwykle ważne wydarzenie w każdej rodzinie. Zazwyczaj wtedy cała rodzina poznaje dziecko, być może widzi je wtedy po raz pierwszy, a już na pewno dotyczy to dalszej rodziny. Dlatego na chrzciny trzeba ładnie się ubrać. Każda kobieta i każdy mężczyzna zaproszony na uroczystość chrztu świętego powinien wziąć pod uwagę fakt, że chrzest odbywa się w kościele, a kościół jest szczególnym miejscem, gdzie nie wszystko wypada. Dlatego też do kościoła należy ubrać się skromnie ale elegancko.

Rodzice chrzestni – ubiór

Szczególne zadanie ma matka chrzestna i ojciec chrzestny, ponieważ oni stoją najbliżej ołtarza i są bezpośrednio przy dziecku, a zatem wszyscy na nich patrzą, dlatego też matka chrzestna i ojciec chrzestny powinni ubrać się bardzo skromnie i bardzo elegancko, aby być wzorem dla dziecka które trzymają do chrztu. Nie ma reguły co należy ubrać na chrzest święty. W przypadku kobiet może być to zarówno elegancka sukienka jak też garnitur i spodnie. Ważne żeby unikać głębokich dekoltów i ważne aby spódnica nie była zbyt krótka. Nie wolno ubierać się wyzywająco – należy zachować skromność. Jak ubrać się na chrzciny wybierając się na taką uroczystość? Ubierzmy się tak, jak sami chcielibyśmy, aby goście ubrali się na chrzest naszego dziecka.

Kolory a chrzest

Nie ma określonych kolorów jakie należy zakładać na chrzest święty. Oczywiście dziecko ubiera się z reguły na kolor biały, ale nie dotyczy to dorosłych uczestników ceremonii. Może jednak warto zastanowić się czy na chrzest zakładać jaskrawe ubrania – to może odwracać uwagę od głównego bohatera tego dnia czyli od dziecka, które przyjmuje Chrzest Święty czyli jest włączone do wspólnoty kościoła. Ubranie na chrzciny powinno być wygodne ponieważ zazwyczaj po uroczystości kościelnej uczestnicy uroczystości są zapraszani do restauracji albo do domu na świętowanie. Na pewno każdemu przypadnie zaszczyt potrzymania dziecka, więc należy zadbać o to, aby ubranie było w miarę wygodne. Chrzest to ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny i organizatorzy tej uroczystości czyli w praktyce rodzice i rodzina robi co w ich mocy, aby wszystko się udało. Dlatego też nie psujmy uroczystości zbyt wyrazistym strojem, który przyćmi dziecko i powagę uroczystości. Zamiast tego ubierzmy się jak najbardziej skromnie i elegancko. Z pewnością kiedy wybierzemy skromny i elegancki strój będziemy mogli spojrzeć sobie w oczy i uznać, że ubraliśmy się odpowiednio do okazji. Obyśmy zawsze wybierali takie stroje, odpowiednie do okazji. Jak się ubrać na chrzciny? Odpowiednio do okazji.

Redakcja lashvolution.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.