Jak dbać o tatuaż – porady

Z całą pewnością każdy pragnie się na co dzień bardzo dobrze prezentować. Niektórzy w celu ozdobienia swojego działa wykonują na nim wszelkiego rodzaju tatuaże. Warto się dowiedzieć, jak można je w odpowiedni sposób pielęgnować na co dzień, aby nie wyblakły z biegiem czasu.

Mycie i natłuszczanie

O tatuaż powinno się w odpowiedni sposób dbać przede wszystkim bezpośrednio po jego powstaniu, ponieważ jest to bardzo ważne kwestia. Dzięki temu skóra, która się pod nim znajduje będzie się mogła w odpowiedni sposób zagoić i nie będą powstawały na niej żadne dodatkowe podrażnienia. Dlatego najbardziej istotne podczas tego procesu jest odpowiednie mycie i natłuszczanie tej okolicy ciała. Jeśli upłynie kilkadziesiąt godzin po zrobieniu tatuażu to warto w bardzo powolny sposób odkleić folię, która została na nim umieszczona. Należy postarać się uczynić to w bardzo delikatny sposób, dzięki czemu tatuaż i skóra, która się znajduje pod nim nie zostaną uszkodzone. Następnie powinno się go umyć, a także zapewnić mu bieżący dostęp do świeżego powietrza, ponieważ wtedy dużo lepiej będzie się goić. Skórę, na której został zrobiony tatuaż należy myć dwa razy dziennie. Warto wykorzystywać do tego celu zwykłe mydło, ponieważ posiada ono odpowiednie właściwości. Na pewno nie podrażni delikatnej skóry.

Zabezpieczenie tatuażu

Tatuaż, który dopiero co został wykonany należy również w odpowiedni sposób zabezpieczyć, aby nie powstały z nim żadne problemy. Jest to najlepsze możliwe rozwiązanie, które stosowane jest w celu jego ochrony. Sposób zabezpieczenia wykonanego tatuażu jest zależny przede wszystkim od miejsca, w którym się on znajduje. Dlatego warto zastanowić się nad tą kwestią przez zrobieniem tatuażu. Przede wszystkim świeży tatuaż powinien być w odpowiedni sposób zabezpieczony przed mogącymi wystąpić urazami mechanicznymi, takimi jak obtarcia. Powinno się go także chronić przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą mieć z nim kontakt. Warto go przed tym uchronić. Dlatego podczas posiadania nowego tatuażu warto nosić luźną oraz przewiewną odzież, która z całą pewnością nie będzie miała na niego żadnego negatywnego wpływu. Tkaniny noszonych ubrań powinny być przede wszystkim naturalne, a także stosunkowo proste do wyczyszczenia. Z całą pewnością będzie to bardzo dobry wybór dla każdego.

Pielęgnacja w nocy

O nowo powstały tatuaż powinno się również w odpowiedni sposób dbać w trakcie nocy, ponieważ wtedy jest on bardzo narażony na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Można w niekorzystny sposób go obcierać, co może mieć negatywny wpływ na proces jego gojenia. Dlatego warto w odpowiedni sposób zadbać o tego rodzaju kwestie. W tym celu warto unikać spania na części ciała, na której został wykonany tatuaż. Oprócz tego powinno się go zabezpieczyć odpowiednią częścią garderoby. Najlepiej jeśli będzie ona wykonana z materiałów o wysokich parametrach jakościowych, wśród których można wymienić między innymi bawełnę, która jest odpowiednio miękka i wygodna. Warto zadbać o to, aby spać w czystej pościeli, która wolna będzie od kurzu czy też innych zanieczyszczeń. Bez wątpienia będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Tatuaż a alkohol

Z całą pewnością wiele osób zastanawia się, jak dbać o tatuaż, który został nowo wykonany. Bardzo istotną kwestią jest unikanie spożywania w tym czasie alkoholu, ponieważ może mieć on bardzo negatywny wpływ na cały proces. Przede wszystkim rozrzedza on krew, a także zwiększa ryzyko występowania nieoczekiwanego krwawienia. Dlatego powinno się unikać spożywania alkoholu zarówno w dniu wykonania tatuażu, jak i do tygodnia po jego stworzeniu. Nadmierne krwawienie spowodowane alkoholem może sprawiać, że tatuaż będzie wyglądał na bledszy, ponieważ pojawią się w nim z tego powodu ubytki w tuszu. W przypadku spożycia dużej ilości alkoholu w tatuażu mogą się pojawić nawet braki w grafice, co z całą pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem dla żadnej osoby, która zdecydowała się na wykonanie tatuażu. Dlatego warto wcześniej bardzo dokładnie przemyśleć te kwestie.

Redakcja lashvolution.pl