Jak ubierać się zimą by zachować dobry nastrój?

Nadeszła zima – pora roku kojarząca się z szarością, zimnem, monotonią; przemykamy opatuleni w bezkształtne kurtki o niezidentyfikowanym kolorze przez brudne ulice, byle jak najszybciej znaleźć się w ciepłym, przytulnym pomieszczeniu… zaraz, czy aby na pewno tak musi być? Czy zima to naprawdę musi być okres kojarzący się z szarymi, nijakimi ubraniami, nieważne jak wyglądającymi, byle ciepłymi?

Kolor zimą

Właśnie przez to zimno, szarość tej pory roku warto zadbać, aby stylizacje na zimę były czymś, co poprawi nam humor; co będzie stanowiło przełamanie tego zimnego, nijakiego charakteru tej pory roku. Zatem na jakie stylizacje na zimę postawić, aby nie popaść w nijakość i przejść przez tę porę roku z uśmiechem i dobrym samopoczuciem?
Po pierwsze – nie bój się kolorów. Jakoś utarło się, że wszystko co zimowe musi być szaro-bure albo czarne. Idąc ulicą spotkasz mnóstwo kobiet ubranych w szare, czarne bądź granatowe kurtki. A może tak postawić na kolory nasycone? Co powiesz na płaszcz w kolorze odważnej czerwieni, nasyconego granatu, albo jeżeli jesteś fajną stonowanych kolorów – kurtkę w kolorze pudrowego różu albo błękitu? A jeżeli jesteś posiadaczką ciemnego płaszcza i na ten moment nie stać cię na nowy w innym kolorze – zawalcz o radośniejszy wygląd kolorami dodatków. Czapka albo beret w pastelowym kolorze, do tego jasny szalik, ładne rękawiczki. W nowoczesnych stylizacjach sprawdzi się również szalik na przykład w kratę – przełamie on monotonię płaszcza czy kurtki w jednym kolorze. Może warto też pomyśleć o kontrastach, jeśli jesteś dość odważna?
Kto też powiedział, że twoje zimowe buty muszą koniecznie być czarne? Spróbuj zrobić stylizację na zimę z jasnymi kozakami, albo w kolorze czekolady – wyglądają naprawdę ciekawie.

Mocny makijaż

Oprócz samego ubioru, ważny jest również odpowiedni makijaż. Zima to czas, kiedy nie musisz obawiać się zbyt szybkiego spłynięcia makijaży pod wpływem wysokiej temperatury – możesz zatem pozwolić sobie na więcej! Zima to idealny czas na mocniejszy, wyrazisty makijaż. Spróbuj mocno nasyconej szminki i mocniej zarysowanej kreski na oku; a może na odwrót, mocny makijaż oka i łagodniej zarysowane usta? Opcji jest wiele, wystarczy dopasować makijaż do swoich preferencji i stylu i tylko nieco dodać mu intensywności. Makijażowe stylizacje na zimę będą stanowiły wspaniałe dopełnienie twojego ubioru.
O tej zimnej i ponurej porze roku warto zadbać o to, by twoje stylizacje na zimę nie przybijały cię bardziej, ale by poprawiały ci humor i dodawały ci pewności siebie.

Redakcja lashvolution.pl