Włosy – dlaczego wypadają?

Włosy to jeden z takich elementów w naszym ciele, który zawsze obecny będzie w naszym życiu. Nasi praprzodkowie, którzy żyli kilka tysięcy lat temu byli obrośnięci włosami od czubka głowy stóp. Z czasem bardzo mocno się to zmieniało. Obecnie ta sprawa ma się zupełnie inaczej. Włosy są lub też ich nie ma. Panie golą swoje nogi i inne części ciała. Poddajemy się depilacji laserowej, aby nie mieć włosów na ciele. Trzeba przyznać, że nawet niektórzy panowie poddają się takim zabiegom, aby móc wyglądać bardziej zadbanie. Aczkolwiek mężczyzna z włosami na ciele nie oznacza człowieka, który nie dba o swój wygląd.

Wypadanie włosów

Niektórzy cieszą się przepięknymi grzywami, a niektórzy robią wszystko, aby na czubku głowy nie mieć żadnego włosa. Są również takie osoby, które robią wszystko, aby mieć włosy, jednak skutek jest zupełnie odwrotny. Włosy wypadają garściami i nie ma ich zbyt wielu. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo często jest to spowodowane brakiem odpowiednich witamin w naszym organizmie. W okresie ciąży, jak również w okresie połogu wiele kobiet narzeka na fakt wypadania włosów. Należy pamiętać o tym, aby brać w takim wypadku lek na włosy. Przy czym jednak nie można zapominać o tym, że w okresie ciąży i po porodzie wszystkie leki należy brać pod okiem lekarza, aby nie zaszkodzić sobie i maleństwu. Wypadanie włosów spowodowane może być również uwarunkowaniami genetycznymi. Tego nie da rady przeskoczyć.

Odpowiednia suplementacja

Można jednak zadbać o odpowiednia suplementację, aby móc zachować korzonki włosów w dobrej kondycji, dzięki czemu nie wyłysiejemy do końca. Wiele kobiet narzeka na wypadanie włosów. Jednak nie biorą one pod uwagę faktu, że zbyt często je suszą, prostują, kręcą przy pomocy specjalnych urządzeń. Nie można zapominać o tym, że wszelkie zabiegi fryzjerskie również wpływają na osłabienie korzonków włosa przez co można zaobserwować ich nadmierne wypadanie. Lek na włosy można zakupić w wielu aptekach. Takie leki dostępne są bez recepty. Nie trzeba konsultacji (chyba, że mamy do czynienia z innymi chorobami lub ciążą) lekarskiej, aby móc brać takie suplementy diety. Warto jednak zwrócić uwagę, aby lek zawierał w sobie takie witaminy, jak wyciąg ze skrzypu będący źródłem naturalnego krzemu. Krzem to składnik mineralny odpowiedzialny za porost włosów. W takich tabletkach powinny znaleźć się również aminokwasy siarkowe, zarodki pszenicy, wyciąg z prosa, biotyna, miedź. Dzięki takiej suplementacji zapewnimy sobie zdrowe i piękne włosy przez długi czas.

Redakcja lashvolution.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *