Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zapuścić włosy z krótkich w szybkim czasie

2 września 2020


Atrakcyjny wygląd z całą pewnością jest bardzo ważny dla wielu kobiet. Jego zdecydowanym atutem mogą być długie włosy, dlatego bardzo wiele osób chce je uzyskać w krótkim czasie. Dlatego warto się dowiedzieć, jak zapuścić włosy z krótkich i jakie są na to sposoby.

Olejowanie włosów

Z całą pewnością istnieje bardzo wiele metod na przyspieszenie wzrostu włosów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić olejowanie włosów, które umożliwia osiągnięcie bardzo korzystnych efektów w dość krótkim czasie. Olejowanie włosów polega na wcieraniu we włosy specjalnych olejków o bardzo pozytywnym sprawdzonym działaniu. Kurację tego rodzaju z powodzeniem można przeprowadzić w domu, jednak można z niej również skorzystać w wyspecjalizowanym salonie fryzjerskim. Jest to szczególnie pomocne rozwiązanie podczas posiadania włosów suchych i zniszczonych, ponieważ w fantastyczny sposób je odżywia, a także nawilża. Natomiast włosy, które są w lepszej kondycji dużo szybciej również rosną, dlatego z całą pewnością warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Olejowanie włosów chroni je także przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, wśród których można między innymi wymienić działanie promieniowania słonecznego.

Zdrowa dieta

Kolejnym bardzo dobrym pomysłem na przyspieszenie wzrostu naszych włosów na głowie jest zastosowanie zdrowej oraz odpowiednio zbilansowanej diety. Jest to klucz do sukcesu, zarówno jeśli chodzi o włosy, ale także o pozostałe elementy naszego ciała, takie jak na przykład sylwetka. Odpowiednia dieta gwarantuje podaż wszystkich niezbędnych witamin, które są wymagane do zdrowego wzrostu włosów i ich atrakcyjnego wyglądu. Dlatego warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i postarać się odżywiać nieco zdrowiej. W celu szybszego porostu włosów powinny być przede wszystkim spożywane takie substancje mineralne jak żelazo, cynk, białko, a także potrzebne do życia antyoksydanty. W bardzo dobry sposób hamują one procesy starzenia się, co ma odniesienie również do włosów.

Odpowiednie kosmetyki

W celu zapuszczenia włosów z krótkich w szybkim czasie powinno się stosować również odpowiednio dobrane kosmetyki. Należy je dopasować do typu posiadanych włosów, a także ich struktury. Dzięki temu z całą pewnością będą one posiadały bardzo skuteczne i efektywnie działanie pielęgnacyjne. Powinno się wybierać preparaty wysokiej jakości, które w swoim składzie nie będą zawierały żadnych negatywnych substancji, takich jak przede wszystkim silikony. Silikony mają bardzo negatywny wpływ na stan włosów każdej kobiety, dlatego zdecydowanie powinno się ich unikać podczas codziennej pielęgnacji. Warto stosować produkty na bazie ziół, olejków, a także naturalnych ekstraktów. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego.

Masaż głowy

Bardzo korzystnym rozwiązaniem, które w pozytywny sposób może wpłynąć na porost włosów jest masaż skóry głowy. Dzięki niemu w bardzo prosty sposób mogą zostać pobudzone cebulki włosowe, dzięki czemu mogą one dużo intensywniej rosnąć. Masaż głowy w doskonały sposób stymuluje także krążenie krwi, co bez wątpienia ma korzystne działanie na porost włosów. Warto również zadbać o ogólną higienę życia i wyeliminować z niego stres, który z całą pewnością ma negatywny wpływ na ogólny stan włosów i skóry na głowie. Dlatego powinno się w odpowiedni sposób o siebie zadbać, a także znaleźć wolny czas na realizację swojego hobby.

Minimalizm w pielęgnacji

Podczas dbania o włosy należy postawić na minimalizm w pielęgnacji. Nie warto wykonywać zbyt licznie zabiegów stylizujących włosy, które na przykład polegają na ich kręceniu czy też prostowaniu. Z całą pewnością będzie to miało na nie bardzo niekorzystny wpływ, który będzie pogarszał ich ogólną kondycję oraz stan. Dlatego przede wszystkim warto ograniczyć wszystkie stylizacje włosów na ciepło, a nawet codzienne mycie głowy. Może to w dodatkowy sposób obciążać włosy i sprawiać, że będą one suche oraz zniszczone. Na pewno nie będzie to dobre rozwiązanie dla nikogo, dlatego warto go unikać i cieszyć się z pięknych i zdrowych włosów.

Redakcja lashvolution.pl

Nasi redaktorzy to zespół entuzjastów modowych, ekspertów urody i pasjonatów lifestyle'u, których celem jest dostarczanie inspirujących treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w dziedzinie mody, urody i stylu życia, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno ciekawe, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są na czasie, refleksyjnie analizują najnowsze trendy, porady dotyczące pielęgnacji, wskazówki dotyczące stylizacji oraz inspirujące historie związane z życiem codziennym. Jesteśmy tutaj, aby dostarczać artykuły, które pomogą naszym czytelnikom wyrazić siebie poprzez modę i urodę oraz prowadzić pełne życie zgodne z ich osobistymi preferencjami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

olejek CBD
Czy warto kupować polskie kapcie

Jesteś zainteresowany reklamą?