Jak zorganizować szafę – porady

Szafa jest takim domowym miejscem, z którego korzysta się praktycznie każdego dnia. Tyczy się to zwłaszcza szafy z ubraniami, która dobrze zorganizowana odwdzięczy się zaoszczędzonym czasem na wybieranie ubioru na dany dzień tygodnia. Nie każdy jednak potrafi utrzymać ład w swojej szafie, dlatego dobrze jest poznać pewne praktyki i wyuczyć się ich, by porządek w szafie z ubraniami był przez cały czas zachowany. Pomogą skutecznie każdemu, kto nie wie, jak zorganizować szafę.

Segregacja w szafie

Widok chaosu panującego w naszej szafie często nie zachęca do rozpoczęcia porządkowania w niej. Najlepszym sposobem jest jednak przełamanie się, opróżniając całą szafę, a następnie zabranie się do planowania, co i w którym dokładnie miejscu ma w niej leżeć.

Wyjmowanie wszystkich ubrań z szafy nie jest tylko sposobem na nowe uporządkowanie, ale można przy okazji pozbyć się niepotrzebnych już rzeczy. Może jakaś część garderoby leżała od kilku lat zasłonięta nowszymi ubraniami, a teraz, zamiast zabierać często cenne miejsce, nadaje się wyłącznie do wyrzucenia?

Często trudno pozbyć się jakiegokolwiek ubrania. Dotyczy to również tych rzeczy, które od dłuższego czasu nie były przez nas zakładane. Warto jednak dokładnie zastanowić się nad swoją garderobą. Zwłaszcza pomaga w tym wspomniane całkowite opróżnienie szafy, ponieważ wtedy widać, ile ubrań tak naprawdę posiadamy i mamy łatwy dostęp do każdej części garderoby.

Sposoby porządkowania

Selekcja powinna być przeprowadzana na wszystkich ubraniach. Wszystkie zniszczone i stare ubrania, które leżą nieużywane w szafie przez kilka lat, nadają się do wyrzucenia, ponieważ istnieje bardzo spore prawdopodobieństwo, że już nigdy nie zostaną przez nas założone. Zabierają one tylko miejsce w szafie, które mogłoby w zamian wprowadzić trochę więcej przestrzeni ułatwiającej przeglądanie zawartości mebla.

Jeśli chodzi o niezniszczone ubrania, ale także niezakładane przez bardzo długi czas, to również to znak, że warto się ich pozbyć. W tym przypadku oczywiście nie muszą one kończyć w koszu na śmieci. W dzisiejszych czasach nie ma problemu z wystawieniem ubrań na sprzedaż w internecie. Sprzedając nieużywane ubrania w dobrym stanie zyskujemy podwójnie: porządkujemy szafę i zarabiamy pieniądze.

Wszystkie pozostałe ubrania, które są przez nas użytkowane na co dzień pozostają w naszej garderobie i je można zacząć odpowiednio układać w szafie. Ważne, by zrobić to w sposób przemyślany.

 

Redakcja lashvolution.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.