Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Każda z nas uwielbia mieć przedłużane rzęsy, lecz nie każda jest świadoma tego, jak powinno się o nie dbać. Powoduje to, że nawet krótko po zabiegu dochodzi do ich uszkodzenia, co oznaczać może przykrą konieczność ponowienie zabiegu, co rzecz jasna wiąże się z dodatkowymi kosztami. O czym zatem powinno się pamiętać, gdy chce się odpowiednio zadbać o przedłużane rzęsy?

Dlaczego warto dbać o przedłużane rzęsy?

Podobnie jak w przypadku rzęs prawdziwych, te sztuczne również są bardzo delikatne i wymagają niezwykle troskliwego ich traktowania. Ma to wpływ nie tylko na ich trwałość, lecz przede wszystkim na komfort ich noszenia, co przekłada się na ogólny komfort całego dnia.
Wiele kobiet zupełnie błędnie uważa, że jakość i trwałość sztucznych rzęs zależna jest przede wszystkim od stylistki, która je wykonała, od jej umiejętności, lub też od stosowanego przez nią kleju. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ w głównej mierze na jakość i trwałość doczepianych rzęs wpływa osoba je posiadająca. Jak to robi? Przede wszystkim poprzez odpowiednie czynności w ciągu pierwszych 48 godzin po zabiegu.

Jak chronić rzęsy 48 godzin po zabiegu?

Jak dbać o przedłużane rzęsy? Tak naprawdę kluczowe dla ich trwałości jest pierwsze 48 godzin i to, jak się będziemy z nimi przez ten czas obchodziły. Przez ten czas trzeba koniecznie pamiętać o tym, że pod żadnym pozorem nie można oczu trzeć i ich dotykać. Może to naruszyć dopiero co położony klej. Dodatkowo powinno się za wszelką cenę unikać miejsc o znacznie podwyższonej temperaturze czy też dużej wilgotności, ponieważ również i te czynniki mogą wpływać na strukturę kleju. Mowa tu jest zatem o takich miejscach jak basen, sauna, a nawet prysznic. Powinno się także pamiętać o zachowaniu bardzo dużej ostrożności podczas nakładania kosmetyków w pobliżu oczy, a najlepiej po prostu całkowicie zrezygnować na ten czas z zabiegów kosmetycznych na twarzy i głowie. Choć jest to bardzo trudne, powinno się zachować szczególnie dużą uwagę podczas snu. Najczęściej to właśnie w nocy przedłużane rzęsy doznają uszkodzeń. Żeby tego uniknąć, poleca się w miarę możliwości spać na plecach. Dzięki temu uniknie się sytuacji, gdy rzęsy będą opierały się na poduszce, co mogłoby oznaczać ich wgniecenie się, a przez to zniszczenie ich wyglądu.

Jak chronić przedłużane rzęsy po 48 godzinach?

Wiele kobiet uważa, że jeśli przetrwała już pierwsze 48 godzin od przedłużenia rzęs, to zagrożenie ich zniszczenia całkowicie minęło i nie trzeba już się skupiać zupełnie na ich ochronie. Jest to drugi bardzo poważny błąd, który prowadzi do szybkiego uszkodzenia doczepianych rzęs.
Po upływie 48 godzin powinno się pamiętać, że przedłużane rzęsy nadal wymagają dużej uwagi. Jak to zrobić?
Jeśli chce się poprawnie dbać o przedłużane rzęsy, cały czas pamiętać trzeba o zachowaniu szczególnej uwagi podczas przeprowadzania demakijażu twarzy i oczu. Powinno się podczas tej czynności unikać w możliwie jak największym stopniu przecierania rzęs. Dodatkowo powinno się w miarę możliwości unikać stosowania kosmetyków o dużej zawartości tłuszczu, a zamiast nich szczególnie okolicach oczu, powinno się stosować kosmetyki na bazie wody. Nie powinno się też w okolicach rzęs stosować wacików czy też innych materiałów, które zawierają włókna, ponieważ istnieje ryzyko zaczepienia nimi o rzęsy. Na koniec warto pamiętać o zupełnej podstawie, czyli o bardzo delikatnym obchodzeniu się z rzęsami. Nie powinno się ich ciągnąć, pocierać, ani w miarę możliwości w ogóle dotykać.

Podsumowanie

Dbanie o przedłużane rzęsy jest dość trudne, szczególnie dla kobiet, które takie rzęsy posiadają pierwszy raz. Warto więc zapoznać się z tymi zasadami, aby stało się to nieco łatwiejsze.

Redakcja lashvolution.pl