Modne fryzury dla 50-latki

Wraz z upływem czasu, włosy niestety stają się coraz bardziej wymagające i ich optymalna pielęgnacja zajmuje coraz więcej czasu. Poniżej przedstawiamy najmodniejsze fryzury dla 50 latki – zarówno takie, które pozwalają na zachowanie włosów dłuższych niż do ramion, jak i krótsze fryzurki.

Fryzura „na pazia”

To jedno z najmodniejszych uczesań wśród pań. Sprawdza się zarówno u młodych kobiet jak i pań w dojrzalszym wieku. Bez względu na to, jaką cyfrę pokazuje Twój dowód, jeśli szukasz fryzury niewymagającej, efektownej i jednocześnie modnej – paź może być odpowiedzią na Twoje poszukiwania.

Ta krótka, asymetryczna fryzurka idealnie sprawdzi się przy nieco dłuższych, trójkątnych lub owalnych twarzach. Ze względu na włosy otaczające twarz, może nie być najlepszym rozwiązaniem dla pań o okrągłym kształcie buzi: może bowiem znacząco ją poszerzać, dając bardzo nieestetyczny efekt końcowy.

Na szczęście, taka fryzura jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się idealnie przy każdym kolorze włosów: blond, rudych, brązowych czy czarnych. Jej stylizacja nie wymaga wiele zachodu, jednak uwaga: jeśli naturalnie Twoje kosmyki mają tendencję do kręcenia się, takie uczesanie może nie być dla Ciebie najlepsze: włosy będą wykręcać się i źle układać.

Proste, krótkie cięcie

Ta fryzura jest w zasadzie zbliżona do pazia, ale jeszcze krótsza. Jedynym problematycznym elementem może być grzywka: asymetrycznie przecinająca całe czoło, ma kontakt ze skórą, przez co teoretycznie może wykazywać tendencje do przetłuszczania się. Jeśli zatem uważasz, że Twoja skóra jest problematyczna i teoretycznie może sprawić, że przez takie uczesanie będziesz codziennie myć głowę – zdecyduj się na inną fryzurę.

Tylna, dość krótka część przypomina nieco męskie fryzury, jednak posiada dużą zaletę: nie wymaga intensywnej pielęgnacji. Po umyciu i odżywieniu włosów wystarczy bowiem delikatnie je wysuszyć i rozczesać i… to właściwie koniec pielęgnacji.

Męskie cięcie

To fryzura dla odważnych pań, które nie obawiają się posiadać naprawdę krótkiej fryzurki. Takie cięcie będzie idealnym rozwiązaniem dla kobiet o naturalnie kręconych włosach: kosmyki z tendencją do nieregularnego układania się w takiej krótkiej fryzurze będą dawać świetny efekt, a co najlepsze – każdego dnia inny.

Niewątpliwą zaletą tego uczesania jest możliwość bardzo szybkiej stylizacji włosów, niewymagającej wiele zaangażowania. Możliwe jest bowiem na przykład nałożenie na włosy na czubku głowy nieco pasty do stylizacji i nastroszenie ich lub zaczesanie na bok. Również tego typu, krótkie uczesanie daje wiele opcji. Nieco lepiej wygląda przy ciemnych włosach, jednak umiejętnie ułożone, blond kosmyki także będą się świetnie prezentować w takim uczesaniu.

A może long bob?

To kolejna propozycja fryzury dla pani w kwiecie wieku. Ten rodzaj ułożenia włosów umożliwia cieszenie się pięknym, kobiecym wyglądem i jednocześnie zachowanie wygody i dobrego stanu fryzury. Niestety bowiem, dłuższe włosy mogą źle wyglądać u pań w okolicach 50-go roku życia ze względu na coraz gorszy stan włosów wraz z upływem lat. Nie jest to regułą, jednak zdarza się bardzo często, dlatego też przed tym przestrzegamy.

Jednakże taka długość włosów jest optymalna. Takie uczesanie sprawdzi się przy każdym kolorze włosów, jednak long boba powinny unikać panie o kręconych włosach: kosmyki o długości do okolic linii szczęki w przypadku włosów falowanych lub kręconych będą się skracać, co może dać nieco nieestetyczny efekt baranka na głowie. Przez to – może powstać konieczność codziennego stylizowania włosów, co zajmuje sporo czasu i nie daje stuprocentowej gwarancji efektu: wiele pań narzeka, że ich świeżo wyprostowane włosy po kontakcie z wilgotnym powietrzem zaczynają się na nowo skręcać.

Jeśli nie narzekasz na zły stan włosów, możesz również zdecydować się na dłuższe fryzury, jednak w takiej sytuacji bierz pod uwagę konieczność ich intensywnej pielęgnacji. Bez niej – kosmyki nie będą się dobrze pielęgnować i mogą sprawiać nieco nieestetyczne wrażenie.

Redakcja lashvolution.pl