Konturowanie twarzy dla początkujących – jak zacząć

Kilka lat temu w świecie makijażu pojawiła się pewna nowość, która wprowadziła całkowitą rewolucję. Mowa tutaj o konturowaniu. Dzięki kilku kosmetykom oraz umiejętnościom technicznym, można dzisiaj zmienić rysy twarzy praktycznie każdej kobiety, uwypuklając jej mocne strony i ukrywając te słabsze. I chociaż konturowanie wymaga sporo wprawy, warto rozpocząć z nim swoją przygodę. Dzięki temu makijaż codzienny będzie prezentował się nienagannie, a makijaż wieczorowy zrobi największe wrażenie.

Pierwsza inwestycja, czyli komplet dobrych pędzli

Od czego zacząć swoją przygodę z konturowaniem twarzy? Można oglądać tak zwane tutoriale w internecie, jednak bez konkretnych kosmetyków dedykowanych do konturowania niczego się nie wskóra. Pierwszy krok to zatem wizyta w drogerii internetowej lub stacjonarnej. Do kupienia jest sporo. Podstawowe narzędzia podczas modelowania twarzy to dobrej jakości pędzle. Najlepiej od razu zdecydować się na cały ich komplet, ponieważ konturowanie wymaga używania kilku różnych kosmetyków. Sposób aplikowania pudru czy rozświetlacza w dużym stopniu determinuje sam rodzaj pędzla. Jednym słowem nie da się poprzestać na pojedynczym pędzlu, to zbyt mało. Minimum to 3 pędzle, które różnią się grubością i gęstością włosia oraz sposobem jego przycięcia. Najlepiej postawić na pętle wykonane z naturalnych włosów, ponieważ są one dużo bardziej delikatne i lepiej rozprowadzają kosmetyki, które idealnie wtapiają się w skórę i łączą z nią. To ważny etap konturowania twarzy. Jeśli specyfiki zostaną roztarte na skórze byle jak, makijaż nie będzie się dobrze prezentował. Komplet pędzli dobrej jakości to zatem pierwsze inwestycja.

Kosmetyki potrzebne do konturowanie

Kolejne poważne zakupy to wybór konkretnych kosmetyków do konturowanie, które zasilą kosmetyczkę. Oczywiście można je pominąć, o ile ma się już puder w kamieniu lub sypki, rozświetlacz oraz bronzer. To właśnie te trzy kosmetyki są niezbędne by prawidłowo wykonać konturowanie. Ideą jest bowiem nakładanie ciemnych i jasnych odcieni kosmetyków na wybrane partie twarzy, dzięki czemu podkreśla się jej atuty i ukrywa niedoskonałości. Prawidłowo nałożone kosmetyki pozwalają między innymi optycznie wyszczuplić twarz, zwęzić optycznie zbyt szeroki nos, złagodzić optycznie zbyt mocno zarysowaną szczękę. W zależności od kształtu twarzy kosmetyki nakłada się różnych jej partiach. Najlepiej kupić dobrej jakości rozświetlacz o bardzo drobno zmielonych drobinkach. Taki kosmetyk będzie po prostu bezpieczny i nie zrobi się nim makijażowej krzywdy, nawet jeżeli nie ma się zbyt dużo wprawy w nakładaniu. Później będzie można zaszaleć z bardziej spektakularnymi rozświetlaczami, które pozostawiają na twarzy prawdziwą taflę pełną blasku. Jeżeli chodzi o bronzer to tutaj również lepiej stawiać na odcienie średnie, które nie są zbyt mocno na pigmentowane. Wykonywanie makijażu takim kosmetykiem jest prostsze, ponieważ prezentuje się on bardziej delikatnie i subtelnie. W końcu nie chodzi o to, aby makijaż był przerysowany. To nie wygląda zbyt dobrze na co dzień.

Konturowanie twarzy dla początkujących

Gdy zgromadzi się już odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria do konturowania, można przystąpić do nauki. Trochę trudno robić to bez konkretnego przykładu, dlatego dobrym posunięciem będzie obserwowanie profesjonalnych makijażystek przy pracy. Wystarczy włączyć film na YouTubie lub obserwować konto na Instagramie. Wiele znanych makijażystek tak pokazuje tam swoją codzienną pracę. Po kilku obejrzanych nagraniach można przystąpić do dzieła i wykorzystać własną twarz do pierwszych prób w konturowaniu. Trzeba uzbroić się w dobre lusterko i dostęp do dziennego światła, pędzle oraz zakupione wcześniej kosmetyki. Na początek najlepiej konturować twarz bardzo delikatnie, używając tylko odrobiny różu i rozświetlacza oraz bronzer. Można spróbować konturować policzki, tak by uwypuklić kości policzkowe. Wbrew pozorom konturowanie nie jest takie trudne. Dosyć ważne jest to, w kosmetyki nakładać tak zwaną lekką ręką. Lepiej zastosować mniej bronzera czy rozświetlacza, bo jeśli efekt będzie zbyt delikatny zawsze można po prostu poprawić. Natomiast usuwanie zbyt dużej ilości kosmetyków nałożonego na skórę to już trudniejsza sprawa. Warto robić sobie na bieżąco zdjęcia nałożonego makijażu, aby w ten sposób obserwować progres swoich umiejętności. Po kilku tygodniach na pewno można dojść do pewnej wprawy. Inna ciekawa opcja to uczenie się konturowania pod okiem profesjonalnej makijażystki udzielającej lekcji.

Redakcja lashvolution.pl