Kompletowanie garderoby

Chodząc po sklepach i widząc ten ogrom najprzeróżniejszych ubrań, można wpaść w zakupowy szał, kupując bezmyślnie rzeczy, które potem i tak sprzedamy albo będą po prostu leżały zapomniane w szafie. Dlatego do budowania swojej szafy i stylu warto podejść w sposób uporządkowany i systematyczny. Zatem można zadać sobie pytanie – jak skompletować podstawową garderobę, aby mieć bazę ubrań na każdą okazję?

Pierwszy krok

Przede wszystkim, Warto zacząć od porządnego przejrzenia własnej szafy. Oglądając każde ubranie zadaj sobie uczciwe pytanie – kiedy ostatnio w tym chodziłam? Czy w ogóle to zakładałam? Czy to mi się podoba? Czy to pasuje do moich innych ubrań? Czy tego potrzebuję? Czy może to jest jeden z tych ciuchów trzymanych na kiedyś tam – na bliżej niesprecyzowaną okazję, na moment gdy uda mi się wreszcie schudnąć? Dobre ubranie to takie, którego się używa tu i teraz, które nie jest na kiedyś tam; dobre ubranie to takie, które jest potrzebne. Jeżeli dany ciuch nie spełnia kryteriów, czyli nie jest używany, do niczego nie pasuje, leży odłogiem w szafie – lepiej się go pozbyć.
Po takim uczciwym przejrzeniu szafy można zacząć kolejny etap – stworzenie listy tego, czego się potrzebuje. Listę taką należy stworzyć w oparciu o swój styl i potrzeby wynikające z trybu życia. Inaczej ubierać będzie się mama małych dzieci, która postawić musi przede wszystkim na wygodę; inaczej ubierze się prawnik, lekarz, sekretarka w biurze. Kompletując szafę warto pomyśleć, co jest mi potrzebne do pracy, jaki styl preferują na co dzień – czy bardziej elegancki, czy może bardziej sportowy. Czy prowadzę aktywny tryb życia czy raczej siedzący.

Klasyczna garderoba

Odpowiadając sobie na te wszystkie pytania, prawdopodobnie będziesz już mieć przed oczami obraz ubrań, które będą ci niezbędne. Podstawową zasadą tego jak skompletować podstawową garderobę jest uniwersalność i klasyka. Uniwersalna szafa to taka, która nie zawiera ubrań ekstrawaganckich, składa się z podstawowych ubrań o podstawowych kolorach – biała koszula, czarne spodnie, mała czarna, sukienka wieczorowa itp. Mając już taką podstawową bazę, rozszerzamy ją potem o kolejne elementy, pasujące do naszego przemyślanego już wcześniej stylu życia.
Warto chodzić na zakupy z wcześniej zrobioną listą – dzięki temu unikniemy kupowania niepotrzebnych rzeczy w przypływie chwili. To, jak skompletować podstawową garderobę nie jest wcale takie trudne – wystarczy podejść do tego spokojnie, systematycznie i trzymać się swoich ustalonych założeń i zasad – wtedy na pewno bez problemu skompletujesz szafę idealną.

Redakcja lashvolution.pl