Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Zaręczyny to zdecydowanie jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy chce, aby była ona chwilą idealną. A nic nie wpływa lepiej na takie wydarzenie niż odpowiednio wybrany pierścionek zaręczynowy. Pytanie tylko brzmi, w jaki sposób powinno się go wybierać? Na co konkretnie trzeba zwrócić uwagę, gdy kupuje się pierścionek dla ukochanej?

Wybieramy kolor złota

Wybieranie pierścionka zaręczynowego warto rozpocząć od zupełnej podstawy, czyli od tego, jakiego koloru ma być użyte złoto do jego wykonania. Oczywiście najbardziej klasyczne pierścionki zaręczynowe to te, które zrobione są z żółtego złota. Co jednak bardzo ciekawe, na rynku istnieją różne kolory, więc jest w czym wybierać. Drugim bardzo popularnym modelem, jest złoto białe, często zestawiane razem z klasycznym złotem żółtym. Dla nieco bardziej odważnych panów poleca się wybranie modelu różowego.

Jaki wybrać kamień?

Kolor użytego do wykonania pierścionka złota to jednak tylko w większości kwestia estetyki. Jeśli ktoś się zastanawia, jaki pierścionek zaręczynowy kupić, w zdecydowanej większości ma na myśli to, jaki powinien być na nim umieszczony kamień.
Najbardziej klasyczną wersją pierścionka jest ten, który ma w swoim centralnym miejscu jeden diament. Często zdarzają się również takie modele, gdzie zamiast jednego, są dwa lub trzy mniejsze diamenty. Zawsze jednak jest to właśnie ten kamień. Co jednak bardzo ważne, nie jest to jedyna możliwość, na którą można się zdecydować. Wiele kobiet wyraźnie sygnalizuje swoim partnerom, że woli kamienie innego rodzaju, więc warto rozważyć również rubiny, szmaragdy czy też nawet kwarce. Wszystko w tym wypadku zależy od gustu partnerki i tego, czego oczekuje od swojego pierścionka. Nie zawsze klasyczny diament będzie idealnym wyborem.

Wybieramy odpowiedni rozmiar

Kwestia koloru złota oraz rodzaj kamienia są sprawami bardzo ważnymi, lecz wpływającymi jedynie na estetykę pierścionka. Podczas kupowania go, warto także mieć na uwadze sprawę czysto praktyczną, czyli po prostu jego rozmiar. Fakt, że pierścionek będzie zbyt mały, aby wejść na palec lub zbyt duży i będzie się z niego zsuwał, może nieco zaburzyć piękne chwile zaręczyn. Z tego też powodu przed kupieniem warto dokładnie upewnić się co do rozmiaru. Jak to zrobić?

Oczywiście można by zapytać partnerkę o tę sprawę, lecz zepsuje to niespodziankę i elementem zaskoczenia podczas zaręczyn. Z tego też powodu zdecydowanie najlepszym wyjściem jest wykradzenie jednego z jej pierścionków i udanie się z nim do salonu jubilerskiego luva.pl, który na jego podstawie będzie w stanie precyzyjnie określić potrzebny rozmiar.

Redakcja lashvolution.pl