Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak się zdrowo odżywiać?

13 maja 2021 zdrowe żywienie

Wciąż nie każdy z nas ma świadomość tego, jak tak do końca powinno wyglądać zdrowe żywienie. Próbujemy spożywać więcej warzyw i owoców, ale często to nie wystarcza, bo przecież nawet one nie zawierają absolutnie wszystkich składników odżywczych, których nasz organizm codziennie potrzebuje. Musimy zadbać również o odpowiednią podaż zdrowych tłuszczy i białka. Te dwa makroskładniki też są bardzo ważne dla naszego ciała i całego zdrowia.

Tłuszcz dla zdrowia

Dobrym i zdrowym źródłem tłuszczu są oczywiście ryby. Ale nie wszystkie. Najlepsze będą bez wątpienia te tłuste, a to ich jemy niestety zdecydowanie najmniej. Wolimy sięgać po chude gatunki mięsa. Nieraz wydaje nam się, że to one są zdrowsze, ale jesteśmy w błędzie, bo akurat w rybach to tłuszcz jest jednym z bardziej wartościowych elementów. Śmiało sięgajmy więc po makrelę czy nawet łososia. Świetne zdrowe jedzenie to także sardynki, które są bogate w nienasycone kwasy omega-3, a oprócz tego zawierają przyjemną dawkę witaminy D, dbającej o odporność.

Białko dla mięśni

Białko też jest ważne i to nawet wtedy, gdy jakoś specjalnie nie ćwiczymy i nie zależy nam na rozbudowywaniu sylwetki. Ten makroskładnik nie jest bowiem wyłącznie budulcem mięśni. Tworzy on w rzeczywistości cały nasz organizm i pozwala mu się swobodnie regenerować. Najwyższej jakości białko znajdziemy w produktach odzwierzęcych – mięsie, podrobach, jajkach oraz nabiale. Jeżeli jednak chcemy prowadzić nie tylko zdrowe żywienie, ale również zamierzamy ograniczać spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, próbujmy czerpać białko z produktów roślinnych, takich jak orzechy, masło orzechowe bądź rośliny strączkowe czy nawet tofu lub sama soja.

8 najważniejszych zasad

1. Odżywiaj się regularnie

2. Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone

3. Bazuj na warzywach

4. Ogranicz spożycie węglowodanów, zwiększ spożycie tłuszczu

5. Wybieraj dobre węglowodany

6. Wyrzuć cukier z diety

7. Nie pij słodkich napojów i ogranicz soki

8. Wybieraj dobry nabiał

Kąpiele siarczkowe

Redakcja lashvolution.pl

Nasi redaktorzy to zespół entuzjastów modowych, ekspertów urody i pasjonatów lifestyle'u, których celem jest dostarczanie inspirujących treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w dziedzinie mody, urody i stylu życia, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno ciekawe, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są na czasie, refleksyjnie analizują najnowsze trendy, porady dotyczące pielęgnacji, wskazówki dotyczące stylizacji oraz inspirujące historie związane z życiem codziennym. Jesteśmy tutaj, aby dostarczać artykuły, które pomogą naszym czytelnikom wyrazić siebie poprzez modę i urodę oraz prowadzić pełne życie zgodne z ich osobistymi preferencjami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bransoletka z turmalinem
Kąpiele siarczkowe
Jak się malować modnie

Jesteś zainteresowany reklamą?