Jak się pozbyć cellulitu z ud?

Należy mieć świadomość, że w momencie rozpoczęcia się sezonu wiosenno-letniego zdecydowana większość pań, bez względu na długość i szerokość geograficzną zastanawia się nad pozbyciem cellulitu. Wiąże się to oczywiście z ogromną popularnością wspomnianego zagadnienia. Jak się pozbyć cellulitu z ud i pośladków?

Właściwe odżywianie a cellulit

Rekomendowane jest, by dieta przedstawicielki płci pięknej rozpoczynającej walkę z cellulitem bazowała tylko i wyłącznie na bardzo prostych, a także nieprzetworzonych produktach. Oznacza to tym samym, że wzorowe menu powinno opierać się na świeżych sezonowych owocach, a także warzywach, które są bogate w witaminy, sole mineralne czy błonnik. Kobietom zaleca się również unikanie tłustych mięs, słodyczy oraz jasnego pieczywa. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by zastąpić wspomniane białe pieczywo – pełnoziarnistym. Z kolei świetną alternatywą dla tłustego mięsa mogą być ryby. Paniom rekomendowane jest także pieczenie i gotowanie zamiast przyrządzania w tradycyjny sposób.

Aktywność fizyczna w walce z cellulitem

Należy zdawać sobie sprawę, że regularne uprawianie sportu (pływanie, jazda na rowerze, gimnastyka czy sporty zespołowe) oddziałuje na kształtowanie zarówno mięśni brzucha, jak i pośladków. W zdecydowany sposób zapobiega to powstawaniu cellulitu. Wpływa również na jego redukcję. Przedstawicielkom płci pięknej, które jednak nie mają możliwości uczestniczyć w profesjonalnych zajęciach sportowych pod okiem specjalistów, rekomendowane jest poświęcenie przynajmniej 30 minut dziennie na spacer czy bieganie.

Świetnym rozwiązaniem może być wyjście z tramwaju lub autobusu przynajmniej dwa przystanki wcześniej, a następnie przejść dany odcinek na pieszo. Panie koniecznie muszą zdawać sobie sprawę, że mięśnie pośladków można w stosunkowo prosty sposób wymodelować i wzmocnić. Zdecydowanie najbardziej egzamin zda systematyczna gimnastyka. Zalecane jest uprawianie wspomnianego sportu przynajmniej trzy razy w tygodniu. Panie mogą bowiem w ten sposób nie tylko i wyłącznie spalić tłuszcz, ale również poprawić napięcie mięśni czy ukrwić skórę, co ma oczywiście bardzo duże przełożenie na jej wygląd.

Preparaty antycellulitowe

Zdecydowana większość dostępnych na rynku preparatów antycellulitowych zawiera w swoim składzie kofeinę, a także wyciąg z alg morskich, żeń-szenia, miłorzębu japońskiego, pokrzywy, bluszczu, gorzkiej pomarańczy czy kasztanowca.

Należy zaznaczyć, że kosmetyki antycellulitowe nie tylko przeciwdziałają gromadzeniu się wody w organizmie, ale również wpływają na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Ponadto przyspieszają spalanie tłuszczu, a także oczyszczanie organizmu z toksyn.

W ten sposób przedstawicielki płci pięknej mogą liczyć na zdecydowanie szybszą poprawę kuracji antycellulitowych. Ponadto omawiane kosmetyki dodatkowo modelują talię, brzuch czy wysmuklają sylwetkę. Rekomendowane jest aplikowanie ich po wykonaniu peelingu całego ciała. W ten prosty sposób zostanie wygładzony naskórek. Z kolei składniki aktywne znajdujące się w kosmetykach wnikną zdecydowanie głębiej w skórę.

Zalecane jest stosowanie preparatów systematycznie (nawet dwa razy dziennie) bardzo energicznie masując skórę kolistymi ruchami. Przedstawicielki płci pięknej, które zastosują się do wspomnianych wytycznych nie będą musiały bardzo długo czekać na satysfakcjonujące rezultaty.

Właściwa pielęgnacja skóry z cellulitem

Doskonałym przykładem może być drenaż limfatyczny. Jest to bowiem masaż uciskowy, który nie tylko usprawnia krążenie limfy, ale również istotnych płynów ustrojowych w organizmie. Rekomendowany jest przede wszystkim w przypadku leczenia obrzęków limfatycznych czy zastoju limfy.

Do zdecydowanie największych atutów omawianego masażu należy zaliczyć poprawę metabolizmu, pobudzenie układu limfatycznego czy przyspieszenie procesu oczyszczania organizmu. Drenaż limfatyczny jest zatem zalecany praktycznie przy każdym stadium pomarańczowej skórki. Warto jednak podkreślić, że przeciwwskazaniem do przeprowadzenia omawianego masaży jest posiadanie skóry naczyniowej.

Redakcja lashvolution.pl