Samodzielne farbowanie włosów jest czynnością łatwą, szybką i przyjemną. W bardzo szybki i wygodny sposób pozwala to zupełnie samodzielnie, we własnym domu, zmienić całkowicie kolor włosów, a co za tym idzie, styl i wygląd. Niestety czasem zdarza się taka sytuacja, gdy popełni się błąd, lub też kolor wyjdzie nie taki, jak trzeba. Koniecznie trzeba w takiej sytuacji powrócić do dawnego koloru i pozbyć się tego nietrafionego. Jak to zrobić? Jak pozbyć się koloru z włosów?
Na czym polega barwienie włosów?
Żeby móc dobrze dobrać sposób i metodę na to, aby pozbyć się niechcianego, świeżo położonego koloru na włosach, trzeba najpierw widzieć, na czym konkretnie polega koloryzacja włosów. Jakie zachodzą reakcje i co się dzieje, gdy na włosy kładziona jest farba?
Wiele osób uważa, że najważniejszą substancją w farbie do włosów jest jej kolor, czyli dokładnie mówiąc pigment. Jest to jednak błąd, ponieważ sam pigment na niewiele by się zdał, ponieważ żeby zmienić kolor włosów, musi on wniknąć od wnętrza włosa, a to jest niemożliwe, ponieważ jest ono chronione przez łuski włosowe. Żeby włosy mogły zmienić swój kolor, najpierw musi zostać zastosowana specjalna substancja rozchylająca łuski włosowe i udostępniająca wnętrze włosa pigmentowi. Właśnie to powoduje, że po około 4-6 tygodniach pojawiają się odrosty, ponieważ zaczynają rosnąć nowe, pozbawione zawartego we włosach pigmentu fragmenty.
Dlaczego zmycie farby do włosów bywa konieczne?
Każdy mężczyzna, a kobieta tym bardziej wie, jak ważne są dla niej włosy. Nie tylko ich długość, styl czy też ogólna kondycja, lecz przede wszystkim ich kolor. Powoduje to, że podczas chęci zmiany swojego wizerunku lub też poeksperymentowania ze swoim wyglądem, pierwszą zmienianą rzeczą jest właśnie kolor włosów. Czasem jednak eksperymenty się nie udają, żeby nie powiedzieć, kończą się całkowitą katastrofą. Coś tak cennego, jak włosy nie może stać się ofiarą takiego niepowodzenia i trzeba czym prędzej znaleźć sposób na to, aby zniszczenie naprawić. Osiągnąć to można właśnie poprzez szybkie i co najważniejsze, skuteczne usunięcie dopiero co położonego koloru.
Jak usunąć kolor w sposób delikatny?
Każda kobieta doskonale wie, jak delikatne i wrażliwe są jej włosy. Żadna wobec tego nie chce, aby przy procesie dekoloryzacji doznały uszkodzenia. Z tego powodu tak ważne jest to, aby kolor usunąć skutecznie, szybko, lecz jednocześnie nieinwazyjne dla włosów. Jak się okazuje, jest kilka prostych metod, które na to pozwalają.
Jednym z najlepszych delikatnych dla włosów sposobów na to, aby usunąć z nich kolor, jest zastosowanie oleju kokosowego. Nie tylko pozwoli on szybko pozbyć się niechcianej farby, lecz również odżywi on i wzmocni strukturę włosa, nie narażając go na zniszczenie. Jak taki proces przeprowadzić? Na samym początku należy włosy dokładnie umyć, a następnie należy olej kokosowy nieco pogrzać, tak żeby stał się ciepły, lecz uwaga niegorący. Gdy włosy będą lekko wilgotne, a olej ciepły należy go nałożyć na włosy i odczekać około godziny. Po tym czasie trzeba go z włosów zmyć, a razem z nim powinna zejść farba.
Innego rodzaju delikatnym sposobem na zdjęcie farby z włosów jest zastosowanie połączenia miodu z wodą utlenioną. W tym celu należy oba te produkty ze sobą wymieszać aż do uzyskania konsystencji maski. Następnie należy tak przygotowany preparat nałożyć na włosy i pozostawić go na nich aż na pięć godzin. Co jednak bardzo ważne, środek ten jest szczególnie delikatny, więc wyraźne efekty uzyska się dopiero po kilku razach zastosowania.
Skuteczne metody usuwania koloru z włosów
Jeśli jednak sytuacja włosów jest tragiczna i przede wszystkim zależy nam na tym, aby za wszelką cenę pozbyć się ich nietrafionego koloru, konieczne jest zastosowanie metody przede wszystkim skutecznej i szybkiej. A jeśli o taką chodzi, to nic nie może się równać z połączeniem sody oczyszczonej i proszku do pieczenia. Tak wymieszane produkty mają silne właściwości wypłukujące pigment z włosów, co spowoduje, że raz umyte takim środkiem włosy zostaną pozbawione sztucznego koloru. Podobne efekty osiągnie się w przypadku zastosowania proszku do prania.